O společnosti FORESTINA s.r.o.

Základní filosofií společnosti v produktové oblasti je vývoj a výroba organických hnojiv a souvisejících produktů, jejichž určení je primárně pro hobby pěstitele, nicméně které vykazují vysokou kvalitu a užitné vlastnosti asociované s produkty určenými pro profesionální využití.
Problematikou výroby zahradních hnojiv se firma intenzivně zabývá od roku 2006. Za tuto krátkou dobu dokázala výrazně proniknout na tuzemský trh, zařadit se k lídrům mezi výrobci zahradních hnojiv a stát se jednou z významných firem zabývajících se touto oblastí podnikání. V nemalé míře se společnost také věnuje v zimních měsících produkci výrobkové řady KRMÍTKO, kde svým zákazníkům nabízí krmení pro venkovní ptactvo v podobě slunečnice, speciálně míchaných směsí, několika druhů lojových koulí a jiných „pochutin“ pro ptactvo. Součástí tohoto programu jsou také úspěšné a oblíbené ptačí budky, zahnizďovací budky a čmelákovníky.

obrazek

V roce 2008 dělá společnost FORESTINA významný krok v rozšíření sortimentu – vzniká řada Hoštických hnojiv. Hoštická hnojiva jsou první ucelenou řadou přírodních hnojiv na českém a slovenském trhu a společnost tím výrazně vstupuje do podvědomí obchodníků a koncových zákazníků. Přírodní hnojiva přesně splňují moderní požadavky zákazníků na zdravé pěstování rostlin.
V roce 2010 uvedla společnost na trh první řadu substrátů. Po velice úspěšném vstupu, který lze přičíst především vysoké kvalitě těchto produktů, společnost rozšiřuje tuto produktovou řadu o nové výrobky nejvyšší kvality a unikátních užitných vlastností.
V roce 2010 se společnost FORESTINA s.r.o. přestěhovala do nově vybudované vlastní nemovitosti, kde jsou umístěny veškeré výrobní a související kapacity. Toto nové místo podnikání společnosti je umístěno v Mnichově, v těsné blízkosti Střelských Hoštic. Nové a prostorově odpovídající výrobní a skladovací prostory dovolují do budoucnosti podstatné rozšíření sortimentu, plynulou výrobu a racionální pohyb výrobků.
Distribuce výrobků probíhá na neřetězcovém trhu prostřednictvím významných velkoobchodních distributorů v Čechách a na Slovensku s podporou vlastních obchodních zástupců společnosti FORESTINA.
Kromě neřetězcového trhu jsou výrobky dodávány do různých obchodních řetězců např. Bauhaus, Penny, Globus, UNI HOBBY, Norma, COOP a další. Výrobky jsou zastoupeny i v dalších řetězcích (Kaufland, BILLA, Albert, TESCO atd.).
Přirozenou součástí prodeje našich výrobků jsou různé prodejní prezentace našeho zboží např. prodejní regály, návrhy konceptů … celkově vycházíme vstříc mnoha individuálním požadavkům našich odběratelů.
Naše výrobky jsou propagovány hlavně v televizních pořadech pro zahrádkáře … Receptář prima nápadů, Rady ptáka Loskutáka, ale i v mnoha jiných periodikách.
V roce 2012 společnost FORESTINA s.r.o. úspěšně vstoupila na český trh s řadou přípravků na ochranu rostlin Zdravá zahrada. Jedinečností těchto přípravků je použití surovin z přírodních zdrojů, které nezatěžují životní prostředí a jsou tedy v konceptu společnosti FORESTINA s.r.o.
Minerální krystalická hnojiva rozšířila sortiment firmy Forestina v roce 2013. Jedná se o vodou beze zbytku rozpustná hnojiva určená k výživě všech druhů rostlin v průběhu celé vegetace.

obrazek

Od roku 2014 přechází do našeho portfolia, výrobně i distribučně, veškeré výrobky společnosti AGRO*BIO Rokycany. Se sortimentem výrobků, které od společnosti AGRO*BIO Rokycany plnohodnotně přebíráme, budeme nadále pracovat a tento sortiment budeme nadále rozvíjet díky spolupráci s předními univerzitami a výzkumnými pracovišti.
Další novinkou v roce 2014 je řada JIHOČESKÝCH HNOJIV. Nová hnojiva se vyznačují vyššími obsahy živin v optimálním poměru při zachování velmi příznivých cenových hladin těchto výrobků jak pro obchodníky, tak i konečné uživatele.
Ve svém oboru dosáhla společnost velmi výrazného úspěchu a v současné době lze říci, že je druhým nejvýznamnějším producentem zahradních hnojiv a příbuzných produktů v České republice.

FORESTINA s.r.o.
Mnichov 129
386 01 Strakonice
Česká republika

tel.: +420 383 312 714
fax: +420 383 312 719
e-mail: info@forestina.cz

EU