Legendární žokej Josef Váňa
NÁŠ PARTNER

Josef Váňa je český dostihový jezdec, chovatel a trenér. S osmi vítězstvími ve Velké pardubické a s mnoha dalšími jezdeckými a trenérskými úspěchy je největší postavou českého dostihového sportu.

Josef Váňa

Jezdeckou kariéru začal již v dětství, kdy jezdil na všem, na čem se jezdit dalo. Vyučil se jako chovatel a ošetřovatel koní, dále pracoval také jako pomocný dělník či strojník lyžařského vleku. Ve svých osmadvaceti letech se ale ke koním vrátil. Svůj první dostih absolvoval v roce 1979 na klisně Kalině, se kterou také získal své první vítězství. Na startu Velké pardubické se poprvé objevil v roce 1985. Prvního vítězství se dočkal v roce 1987 v sedle s legendárním Železníkem. S ním dokázal zvítězit ještě třikrát. Páté vítězství si připsal v sedle Vronského a šesté, sedmé a osmé v sedle Tiumena.

Josef Váňa je pověstný svým nezdolným životním optimismem. I přes veškerá zranění, která ho v tomto sportu potkaly, nikdy lásku k jezdectví a závodění neztratil.

V jezdeckém sportu stejně jako v pěstování rostlin platí, že špičkové výsledky je možno dosahovat pouze s tím nejlepším materiálem. Proto bylo jasnou volbou naše reklamní spojení s nejúspěšnějším českým žokejem a trenérem Josefem Váňou. Je to logické spojení těch nejúspěšnějších. Stejně jako on i my jsme přesvědčeni, že k úspěchu je potřeba mnoho znalostí, tvrdá práce a ty nejkvalitnější produkty.

Naše spolupráce s Josefem Váňou začala koncem loňského roku 2013. Díky tomuto spojení se na trhu objevil náš nový výrobek Koňský „Váňův“ hnůj. Jedná se o speciální edici koňského hnoje obsahující nejen organické látky a základní živiny, ale i stopové prvky a lignohumát. Výrobek je produkován na čistě přírodní organické bázi.

Z výtěžku prodeje tohoto hnojiva jsme se rozhodli podporovat chov koní pana Josefa Váni.
Mezi podporovanými koňmi je také dostihová klisna Meringa, která závodí za dostihovou stáj Forestina. V prvních dvou závodech měla velké úspěchy – jednou skončila druhá a jednou dokonce vyhrála.

Dostihová klisna Meringa zavodící za stáj Forestina dosáhla prvních úspěchů

U příležitosti spolupráce vznikl také reklamní spot s Josefem Váňou, který jste mohli zaznamenat v měsících březnu a dubnu roku 2014 na televizních obrazovkách.

Věříme, že i nadále se bude spolupráce s panem Josefem Váňou rozvíjet a úspěšně pokračovat a že se třeba Meringa jednou stane vítězkou Velké pardubické!

obrázek

EU