Články

Pěstování skalniček ve skleníku

Pěstování skalniček ve skleníku

No na první pohled se to může zdát jako pošetilost, ale ve skutečnosti na pěstování skalniček ve skleníku nic divného není. 

...více
Obdivuhodné bromélie

Obdivuhodné bromélie

Svět rostlin je plný fascinujících druhů, které překvapují svými schopnostmi při každém bližším pohledu do jejich životů. Tyto překvapivé rostliny rostou i na našich loukách a v lesích. 

...více
Zamotané dějiny citrusů

Zamotané dějiny citrusů

Citrusové plody jsou běžnou součástí našich nákupních seznamů, využíváme je prakticky denně ke svačině, pití šťávy nebo dochucování některých jídel a čajů. 

...více
Příběh o vanilce 2. část

Příběh o vanilce 2. část

Zatímco u většiny plodin bývá sběr plodů vyvrcholením pěstitelského procesu, u vanilky se sběrem uzavírá jenom první část farmářského úsilí. Druhá, neméně důležitá etapa „výroby“ vanilkového koření nastává teprve po sběru.  Vanilkové plody v tomto období procházejí řízenou biochemickou operací, která se nazývá slovem fermentace. Je to zcela zásadní proces, bez kterého by nevznikl ani náznak charakteristické vanilkové vůně.

...více
Příběh o vanilce 1. část

Příběh o vanilce 1. část

Užít si chutě vanilkové zmrzliny, pudinku nebo vanilkových rohlíčků není dnes žádný velký luxus. Ale kdysi tomu tak rozhodně nebylo, neboť vanilka, ale ani cukr, nebyly zdaleka tak dostupné,  jak je tomu v současnosti.

...více
Prohlášení společnosti FORESTINA s.r.o. - Změna názvu přípravku proti slimákům

Prohlášení společnosti FORESTINA s.r.o. - Změna názvu přípravku proti slimákům

Přípravek pod názvem Zdravá zahrada přípravek proti slimákům (s evidenčním číslem přípravku 4406-4) jen nyní uváděn na trh pod novým názvem Přípravek proti slimákům, evidenční číslo přípravku 4406-5. Přípravek uváděný na trh pod starým názvem je téměř vyprodaný, u zbylých obalů jsme provedli následující opatření: Obaly jsou opatřeny přelepkou s informacemi o novém názvu přípravku a novém evidenčním čísle přípravku – Přípravek proti slimákům, evidenční číslo přípravku 4406-5. Pokud máte ještě nevyprodané kusy přípravku pod starým názvem, prosím, kontaktujte nás. Situaci vyřešíme na místě přelepkami. Chtěli bychom Vás ujistit, že u tohoto přípravku došlo pouze ke změně názvu, přípravek je naprosto totožný. Z tohoto důvodu nemůže dojít k poškození zdraví lidí, zvířat ani není ohroženo životní prostředí. Od 1. 7. 2016 expedujeme pouze obaly se značením dle platného rozhodnutí nebo obaly opatřené přelepkou s dodatečným textem. Věc je průběžně řešena v rámci celého trhu České republiky. Předem se omlouváme za vzniklé nepříjemnosti vyplývající ze změny názvu.     

...více
Spolupráce s Botanickou zahradou v Praze

Spolupráce s Botanickou zahradou v Praze

Navázali jsme spolupráci s Botanickou zahradou v Praze. Velice nás zaujaly jejich zábavně vzdělávací projekty pro veřejnost. Mezi těmito nás oslovil projekt „Orchideje - královny opylovacích triků“, který jsme se rozhodli i finančně podpořit. V rámci této akce bude probíhat v termínu od 4. do 20. 3. 2016 výstava různých druhů orchidejí a během těchto dnů je možné navštívit i doprovodné víkendové programy: Ukázky pěstování orchidejí, Ukázky moderního aranžování apod. Součástí projektu je i přednáškový víkend, na kterém se lze dovědět spoustu informací a tajů o orchidejích. Část výstavy probíhá i ve výstavním sále, kde lze obdivovat fotografie orchidejí od odborníka trojské botanické zahrady pana Jana Ponerta. Navštivte Botanickou zahradu v Praze, stojí to za to!!! J

...více
Jak a čím krmit ptáčky na krmítku?

Jak a čím krmit ptáčky na krmítku?

Začíná doba, kdy bychom neměli zapomínat na přikrmování venkovních ptáčků, kteří neodlétají do teplých krajin, ale zůstávají u nás po celou zimu.  Pokud je zima tuhá a dlouhá, začínají strádat nedostatkem potravy a mnozí mohou i uhynout. Stahují se do parků a zahrad, a vyhledávají pomoc ze strany člověka. Když jim nachystáme krmení, mnohdy jim můžete zachránit život.

...více
Podzimní hnojení

Podzimní hnojení

Nejen na jaře, kdy máme radost z toho, že po zimě znovu můžeme začít pěstovat květiny a zeleninu, je třeba hnojit. I po sklizni se musíme o zahrádku a záhony starat. O zákonitostech a směrech podzimního hnojení, které musíme dodržet, abychom byli úspěšní, si dnes povíme. Na podzim hnojíme ze dvou rozdílných důvodů: buď připravujeme rostliny k lepšímu přezimování, nebo dodáváme do půdy zásobní živiny.

...více
Podporujeme ...

Podporujeme ...

Nedávno nás oslovil zástupce Odborného učiliště pro žáky s více vadami, s žádostí prodeje zahradních hnojiv pro jejich výuku. S poskytnutím našich hnojiv pro výuku jsme samozřejmě souhlasili a několik našich výrobků jsme učilišti darovali. 

...více
Semenné směsi pro zelené hnojení

Semenné směsi pro zelené hnojení

Zelené hnojení“ je druh or­ganického hnojení, při kterém se do půdy zapravuje biomasa rostlin vypěstovaných pro ten­to účel. Cílem je obohatit půdu o organickou hmotu i živiny a tím zvýšit půdní úrodnost. 

...více
Legendární žokej Josef Váňa – NÁŠ PARTNER

Legendární žokej Josef Váňa – NÁŠ PARTNER

Josef Váňa je český dostihový jezdec, chovatel a trenér. S osmi vítězstvími ve Velké pardubické a s mnoha dalšími jezdeckými a trenérskými úspěchy je největší postavou českého dostihového sportu. 

...více
Ibišky v nejpestřejších barvách

Ibišky v nejpestřejších barvách

O kráse ibišků by mohly vyprávět i naše babičky, vždyť jsou to rostliny, které naše domovy zdobí už po mnoho desetiletí. Rod ibišků je velmi rozsáhlý, uvádí se, že obsahuje až kolem 300 druhů a samozřejmě i velké množství odrůd...

...více
Hnojení zahradních borůvek

Hnojení zahradních borůvek

Nejčastěji je známe jako kanadské borůvky, někdy bývají označovány jako borůvky zahradní. Správně se tato rostlina jmenuje borůvka chocholičnatá (Vaccinium corymbosum)...

...více
EU